Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 17.11.2018, svátek má Mahulena.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 461 635 176
 
Suchá Lhota
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
PO- 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Ostrožská Lhota

36. Sraz Lhot a Lehôt

Ostrožská Lhota

30. 6. – 3. 7. 2016

 

Letošní 36. Sraz Lhot a Lehôt se konal v Ostrožské Lhotě, která se nachází v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. V roce 2012 v ní žilo přes 1500 obyvatel a stala se tak největší Lhotou v České republice. Vesnice se nachází při dolním toku potoka Okluky v nadmořské výšce 207 m n. m. v jihozápadní části Hlucké pahorkatiny. Katastr obce se rozprostírá na severním úpatí kopce Sv. Antonína, známého poutního místa Slovácka. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1371.

Teď se dostaneme k samotnému popisování průběhu srazu. Sraz sice začínal až ve čtvrtek 30. června, ale naše první posádka dorazila již ve středu 29. června a to v sestavě Péťa Bělohlávek, Matěj Doležal a dva nováčci Martina Saifrtová a Michal Severa. K večeru tuto posádku doplnil na motorce Petr Bělohlávek. Po příjezdu na místo jsme vybrali krásné místo ke stanování a to přímo na vrcholku louky s úžasným výhledem na vesnici. Večer jsme se šli zaregistrovat a na sraz naše posádka dorazila jako 10. Což je krásné číslo. Na programu nic nebylo, tak nám nezbývalo nic jiného než posedět a popít s nedočkavými kamarády, kteří také dorazili o den dříve.

Probouzíme se do velmi teplého čtvrtečního rána. Jelikož je velké vedro, tak nás napadlo se jít někam vykoupat. Místní nám doporučili koupaliště v malém městečku Hluk, které je vzdálené 5 km. Malou procházkou přes cyklostezku jsme došli až do Hluku, kde je krásné nerezové koupaliště. Byli jsme tam až do odpoledních hodin. Navečer naší sucholhoteckou posádku doplňuje Max neboli Vladimír Jelínek, který přijel na motorce. Dále přijel Zdeněk Trunec, Pepa Andrle, Jana a Simona Bělohlávkovi, a také Martin Hrubeš s naším dalším nováčkem Ivou Jelínkovou. Společně jsme to večer rozjeli na staré a dobré Argemě. Následoval koncert Československé kapely Quiet a místní kapely Lord. Protančený, propovídaný a hlavně propitý čtvrteční večer nás v ranních hodinách dovedl do postele.                    

Páteční opět slunečné ráno nás probouzí. Po společné snídani díky vysokým teplotám opět míříme na koupaliště do Hluku, kde odpočíváme a nabíráme nové síly na večer. Na koupaliště za námi přijíždí posádka v podání Lenky Drahošové a Martina Nešpora. Všichni příjemně naladěni jedeme zpět do Ostrožské Lhoty, kde nás čekají další body programu. Navečer se k nám přidává Stáňa Drahošová, která přijela spolujízdou a stopem. Naše skoro celá sestava to pak společně rozjíždí na koncertě folkové skupiny Fleret a nejvíce si užíváme všichni koncert skupiny ABBA rock show, kde si zpíváme, známe hity této švédské skupiny. V nočních hodinách naše řady doplňuje Monika Doležalová s Pavlem Bělohlávkem, kteří přijeli na motorce. Dále také přijíždí František Doležal, Bára Heroldová, Milan Drahoš, Slamák neboli Tomáš Sláma a Jana Slámová. Naše sestava je kompletní, a tak to můžeme společně rozjet až do ranních hodin.

Máme tu sobotu a s tím hlavní den našeho srazu. Teplota na teploměru je opět vysoká. V 10 hodin jako každoročně začíná schůze zástupců všech Lhot a Lehôt. Naši Lhotu letos zastupuje Jana a Matěj. Po zahrání české a slovenské hymny začíná jednání, jak to se srazem bude dále. Nenašel se zatím žádný pořadatel pro rok 2017. V sále panovalo naprosté ticho, ale nakonec se přeci jedna ruka zvedla. Pořadatel Srazu Lhot a Lehôt pro rok 2017 se stala Lhotce pod Ondřejníkem v okrese Frýdek Místek. Dále se řešilo, kdo bude srazy pořádat až do roku 2020. Zatím všechny termíny jsou zabrané a to je jenom dobře. Tato tradice srazů se stala srdeční záležitostí skoro každého, kdo tento sraz někdy navštívil. Od 13 hodin začal opět tradiční průvod všech Lhot. My jsme letošní průvod pojali opět netradičně. Skoro každá Lhota má nějaký kroj či nějaký kostým a nám to bylo líto, že nic takového nemáme, a proto jsme se letos oblékli do pyžam a nočních košilí. Naše pyžama a noční košile letos doplňovaly nově vytvořené placky s logem naší obce. Po projití průvodu byla slavnostně předána putovní vlajka se stuhami všech pořádajících Lhot a Lehôt. Jelikož bylo velké vedro, tak ihned po předání jsme opět vyrazili k vodě, kde jsme se trochu schladili a jeli zase zpět na sraz. Na programu byl koncert skupiny Děda Mládek illegal band, kde jsme to rozjeli na jejich známé hity. Následoval koncert skupiny Dymytry. Tvrdou muziku ale přerušil prudký déšť a bouřka. Bohužel kapela koncert nedohrála a všichni se utíkali někam schovat. Špatné počasí s námi vytrvalo až do ranních hodin.

Je neděle a s ním po dlouhé době chladné ráno. Všichni mají alespoň jeden kus prádla pořádně promočený, a proto nezbývá nic jiného než se začít pomalu a jistě balit. Zvolna všichni členové naší výpravy odjíždí směrem k domovu.

Teď nezbývá opět nic jiného než udělat malou rekapitulaci za letošním srazem. Barva letošních vstupenek byla žlutá. Každý návštěvník dostal ke vstupence klíčenku modré barvy s programem. Během celého srazu se podávalo pití do originálních kelímků se znakem Ostrožské Lhoty. Na letošním srazu se čepovalo pivo Černá Hora a pivo z Uherského Brodu. Nemile nás zaskočila jednotná vysoká cena jídla a pití. Dále nám ve stanovém městečku chyběly toalety a umývárny, ale to jsme nakonec všechno zvládli. Nejsme přece z cukru.         

Suchou Lhotu letos reprezentovalo 22 lidí z toho 3 nováčci. K naším tričkům letos přibyly originální placky s logem obce. Na sraz dorazilo celkově 67 Lhot a Lehôt. Celkový počet návštěvníků je odhadován na 3000 lidí. Příští rok se opět sraz bude konat v České republice konkrétně ve Lhotce pod Ondřejníkem v okrese Frýdek Místek.

 

Už teď se těšíme na další sraz!

Tak zase za rok na 37. Srazu Lhot a Lehôt ve Lhotce pod Ondřejníkem!

 

Zpracoval Matěj Doležal

 

Aktuálně z obce

11. listopadu 2018

Přípravy jsou v plném proudu a my se na Vás všechny těšíme již 1. 12. 2018 od 14 do 20...

21. října 2018

...

2. října 2018

Už dlouho jsme o sobě nedávali vědět, ale minulý týden byl v naší obci opravdu pestrý!...

13. srpna 2018

Stále jsme tomu nemohli uvěřit, ale teď už tomu věříme! Zástupci naší obce v čele s...

13. srpna 2018

Obrátil se na nás Ústav zemědělské ekonomiky a informací. Prosí občany o vyplnění...
Anketa
Jakou dovolenou preferujete?
dovolená v Čechách
dovolená v Čechách
hlasů: 3
dovolená v zahraničí
dovolená v zahraničí
hlasů: 2
žádná dovolená
žádná dovolená
hlasů: 2
Počet hlasujících: 7
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti