Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 26.5.2019, svátek má Filip.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 608 540178
 
Suchá Lhota 12
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
ST - 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Lhotka pod Ondřejníkem

                                  37. Sraz Lhot a Lehôt

Lhotka pod Ondřejníkem

7. – 9. 7. 2017

 

Opět po roce tu máme sraz Lhot a Lehôt. Letošní sraz se konal již po 37. a po delší pauze se vrátil do krásné obce Lhotka pod Ondřejníkem. Obec byla již pořadatel srazu v roce 2005,a proto měla mnoho zkušeností s celkovou přípravou akce.                                      

Obec Lhotka se nachází v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. Celková výměra obce je 722 ha. Počet obyvatel v obci se pohybuje okolo 550 obyvatel. První písemná o obci Lhotka pochází z roku 1359, kdy byla zapsána na soupis hukvaldského panství. V roce 1844 byla ve Lhotce postavena kaple Navštívení Panny Marie, která byla v 1864 přestavěna a zvětšena. V obci pulzuje bohatý společenský život a to díky Sboru dobrovolných hasičů, Klubu žen, TJ Sokol, Klubu seniorů, folklorního souboru Pilky a spoustu dalších spolků. Každoročně se v obci pořádá folklorní festival Sochovy národopisné slavnosti.

Nyní se dostaneme k tomu, jak to na letošním srazu vypadalo a co všechno tam naše výprava ze Suché Lhoty zažila. Ačkoliv byl letošní sraz pouze víkendovou záležitostí, tak naše první posádka dorazila na sraz již ve středu. Posádka se skládala z rodiny Bělohlávkových a to v podání Jany, Simony a Petra. Společnost při jízdě jim dělal náš kamarád Štofi, který reprezentuje Lhotku u Žďáru nad Sázavou. V neposlední řadě naší středeční posádku doplnil Martin Hrubeš, Iva Jelínková a s nimi jejich malý Vítek Hrubeš, který je naším letošním nováčkem a nejmladším reprezentantem Suché Lhoty. První okamžiky na srazu byly ve znamení setkávání se s prvními skalními fanoušky srazu. Začínají také téct první litry piva Radegast. Pivo a všechny jiné nápoje si na letošním srazu všichni mohli vychutnávat z vratných kelímků s logem obce. Večerní zábava byla ve znamení povídání a popíjení nejen dobrého piva, ale také domácích pálenek. Zábava pokračovala jak jinak než do ranních hodin.  

Ve čtvrtek naše řady také doplnil Max neboli Vladimír Jelínek, který dorazil na sraz, jak jinak než na motorce. Naše posádka se pomalu probouzí do čtvrtečního dne, a jelikož není připraven zatím žádný program, a proto naši Lhoťáci vyráží na výlet na kole po obci a jejím okolí. Večer si pak všichni společně užívají koncert skupiny Pus Toff.

Lhotka pod Ondřejníkem se probouzí do zamračeného rána, ale to nikomu nevadí, protože tu mám další den našeho srazu. Počasí se nám v odpoledních hodinách umoudřilo a máme krásné slunečné počasí, které nám asi přivezla další posádka a to v podání Lenky Drahošové, Martina Nešpora a Matěje Doležala. Celý letošní sraz je v takovém volnějším duchu, tak si každý programu a dne užívá po svém. Večer se k nám ještě přidává Jana Slámová a Tomáš Sláma. Všichni míříme na večerní program, který se nese v duchu místních kapel. Největší úspěch měla kapela Mirai, která díky svému hitu „Když nemůžeš tak přidej víc, zakřič prostě z plných plic…“ ohromili všechny Lhoťáky. Během celého srazu si tuto písničku všichni broukali. Musím zde také zmínit, že hlavní zpěvák této kapely Mirai Navrátil je rodákem z Lhotky pod Ondřejníkem. Večerní zábava pokračovala o 106 se skupinou Vinylrock. Trochu nás zastihl déšť, ale to nikomu nevadilo, tancovalo se a pilo se až do ranních hodin.               

Máme tu opět krásný den a s ním hlavní den našeho srazu a to sobota. Hned dopoledne nás čekalo sportovní dopoledne a my jsme měli jediné zástupce a to Martina Hrubeše společně s jeho synem Vítkem. Ti se zúčastnili speciální disciplíny „babykros“, kde pro Suchou Lhotu vybojovali krásné první místo. Gratulujeme jim a moc děkujeme za jejich reprezentaci. V dopoledních hodinách se také Jana, Matěj a Petr vydávají na schůzi zúčastněných Lhot, kde se bude jako obvykle probírat, kdo se stane pořadatelem srazu v dalších letech. Příští rok se můžeme těšit na sraz do Dlouhé Lhoty, která bude pořádat sraz s Husí Lhotou. Zatím zájemců o pořádání srazu je dost.  Jen zatím není zájemce na rok 2021, ale určitě se někdo najde. Do Lhotky nám opět přišel malý déšť, ale hned, co přestalo, jsme všichni směle vyšli do průvodu. Přidali se k nám ještě další Sucholhoťáci a to Stáňa Drahošová, Martina Saifrtová a Péťa Bělohlávek. Asi mi dáte za pravdu, že bychom to nebyli my, kdybychom do průvodu nevymysleli nějakou tu srandu. O tu letošní se postaral Petr Bělohlávek, který sám zkonstruoval speciální vozítko na pohon šlapacího kola. Na jeho vozítku nechyběly slunečník, zázračná bedýnka s palivem a v neposlední řadě koberec a židlička. Průvod doputoval do druhého areálu a to k místní škole, kde se od prezentovali všechny Lhoty a následovalo společné zpívání srazové hymny, kterou složili místní obyvatelé. Následovalo předání putovní zástavy Dlouhé a Husí Lhotě. A poté pokračoval program o 106. Ohromně se nám líbilo, že zde program byl pojat prezentováním místních umělců, a proto se předvedli místní taneční skupiny a hudebníci. V areálu U Školy jsme si také vychutnali koncert Michala Tučného revival, kde jsme se zaposlouchali a dokonce jsme si i zatancovali na jeho country písně. Večer jsme se přesunuli do hlavního areálu, kde nás čekal koncert Elánu kontraband, Petry Janů se skupinou Amsterdam a v neposlední řadě skupiny R. U. M.. Všechny koncerty jsme si užili úplně na maximum a spát jsme šli opět až někdy k ránu, jak je to dobrým zvykem na srazu Lhot.                                             

Neděle a s ním poslední den srazu. Nezbývá nám nic jiného než se začít pomalu balit a vyrazit do naší Suché Lhoty. Ještě před tím než jsme vyrazili, tak jsme se museli rozloučit s našimi kamarády, které s největší pravděpodobností uvidíme zase za rok. Při odjezdu se ještě zastavujeme na společný oběd a poté nás čeká cesta domů.

Máme za sebou 37. Sraz Lhot a Lehôt, který se konal ve Lhotce pod Ondřejníkem. Na tento sraz dorazila Suchá Lhota jako 18. Celkově na sraz i s pořadatelskou obcí dorazilo 62 Lhot a Lehôt. Suchou Lhotu letos reprezentovalo 15 osob z toho jeden nováček a to Vítek Hrubeš, který byl i zároveň nejmladším reprezentantem naší obce. Pořadatelem 38. Srazu Lhot a Lehôt se stala Dlouhá Lhota u Mladé Boleslavi. Spolupořadatelem srazu se stala Husí Lhota.

                                                                                              Za Suchou Lhotu Matěj Doležal 

 

Aktuálně z obce

6. května 2019

Divadelní předstvení již 19. května 2019 od 17 hod. v kulutním...

7. dubna 2019

RETRO...

5. dubna 2019

Jarní úklid...

2. dubna 2019

Úterý 2. dubna patřilo v Suché Lhotě ženám, které si přišly vyrobit originální...

16. března 2019

Obecní knihovna připravila zajímavou přednášku o Peru, USA a Kanadě, která se konala v...
Anketa
Má se obec Suchá Lhota přihlásit do soutěže Vesnice roku?
ano
ano
hlasů: 10
ne
ne
hlasů: 0
nevim
nevim
hlasů: 0
Počet hlasujících: 10
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti