Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 15.6.2019, svátek má Vít.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 608 540178
 
Suchá Lhota 12
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
ST - 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Vranova Lhota

32. Sraz Lhot a Lehot

Vranova Lhota

5. 7. – 8. 7. 2012

 

32. Sraz Lhot a Lehot se konal v roce 2012 ve  vesničce Vranova Lhota kousek od města Moravská Třebová. Sraz začínal již ve středu 4. července. Jako první ze Suché Lhoty dorazila naše dětská Rychlá Rota, která přijela autobusem. Hned za nimi k obecnímu úřadu dorazila rodina Bělohlávkových. Ihned jsme se šli zaregistrovat naši malou vesničku. Ze všech Lhoťanů a Lehoťanů  Suchá Lhota dostala číslo 10. Na obecním úřadě se o nás krásně postarali hlavně paní starostka Marie Vychodilová. Po všech formalitách nás čekalo ubytování na místním poli vedle povodňové lávky. K ubytování jsme si vybrali skvělé místo kousek od hlavního areálu „A“, který byl hned přes silnici. Program začal slavnostním zahájením v areálu „B“ u Zámečku vystřeli z děla, které zajistil pan Milan Laba z Vysokého Mýta. Po zahájení začala československá diskotéka.

 

Druhý den a to 5. července byl ve znamení odpočinku a velkého vedra, a proto jsme se vydali do Moravičan k velkému rybníku zvanému „Bagr“. Večer probíhala u Zámečku taneční zábava, tato zábava byla zpestřena tanečním vystoupením Vranovských žen.          

Třetí den a to 6. červenec. Na místo konání dojíždí další sucholhoťáci. Ráno byl ještě větší vedro než předešlí den a proto se skoro všichni šli koupat do místní řeky Třebůvky. Odpoledne jsme se vydali do Pohádkového lesa plnit zapeklité úkoly od pohádkových postav. Největším lákadlem po cestě byl pan Farář, u kterého jste se mohli nechat vyzpovídat ve vlastnoručně dělané zpovědnici. Nedočkavci se u ž těšili na vystoupení Vladimíra Hrona známého imitátora a skupiny Hamleti. Po těchto peckách přišlo vystoupení našich dětí, ve kterém ukázali co v nich je. Vystoupení ale překazil déšť a bouřka. Vystoupení pokračovalo i za nepříznivého počasí. V noci si nikdo nenechal ujít velkou ohňovou show a po ní pokračovala až do rána zábava se skupinou 2,5 promile.                                                                                                                                                                    

A je tu sobota hlavní program. Dopoledne se pár odvážlivců zúčastnilo sportovního programu. Bohužel bez medaile, ale všem reprezentantům děkujeme. Na Zámečku se konala tradiční schůze zástupců. Dopoledne uběhlo jako voda a je tu odpoledne a začal Slavnostní průvod. V průvodu byli vidět různobarevné vlajky, transparenty, trička, kostýmy… Po průvodu následovalo předání zástavy (vlajky) příští lhotě, která bude příští rok pořádat sraz a to Velká Lehota. Zábava probíhala dál a pivo z pivovaru Zubr teklo proudem. Vranováci si pro všechny nachystali soutěž v pojídání Olomouckých tvarůžků. Nás reprezentoval Zdeněk Trunec, který se umístil na 2. místě s časem 53 sekund. Večer si Mnichova Lehota připravila ve svém stanovém městečku malé tradiční Vánoce. Koledy, stromeček, punč, dárky a hezké vystoupení Trufalců. Nakonec následovalo slavnostní ukončení 32. srazu velkým ohňostrojem. Ohňostroj skončil a na programu zbývala poslední položka a to zábava se skupinou Arconat. Zábavu zase přerušil déšť, ale to nikomu nevadilo a pokračovalo se dál. Ráno si všichni sbalili stany a odjeli směr k domovu. Na letošní sraz dorazilo 50 lidí z naší malé vesničky… Dokonce za námi přijel i náš milý pan starosta Koníček…

                                                                                                       Matěj Doležal 

48_dsc09694.jpg
Aktuálně z obce

5. června 2019

Pozvánka on našich hasičů: Přijďte se podívat na historickou jízdu hasičských...

6. května 2019

Divadelní předstvení již 19. května 2019 od 17 hod. v kulutním...

7. dubna 2019

RETRO...

5. dubna 2019

Jarní úklid...

2. dubna 2019

Úterý 2. dubna patřilo v Suché Lhotě ženám, které si přišly vyrobit originální...
Anketa
Má se obec Suchá Lhota přihlásit do soutěže Vesnice roku?
ano
ano
hlasů: 10
ne
ne
hlasů: 0
nevim
nevim
hlasů: 0
Počet hlasujících: 10
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti