Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 15.6.2019, svátek má Vít.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 608 540178
 
Suchá Lhota 12
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
ST - 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Veľká Lehota

33. Sraz Lhot a Lehot

Veľká Lehota

4. 7. – 7. 7. 2013

 

V roce 2013 se sraz Lhot a Lehot konal na Slovensku ve Veľké Lehotě. Vesnice se nachází nedaleko města Nová Báňa. Spadá pod okres Žarovnica v Bánskobystrickém kraji. Obec má v součastné době 1148 obyvatel.                                                                          

Nyní Vám budu popisovat naše dny strávené v této Lehotě. Jako první se na sraz dopravili již ve čtvrtek naši motorkáři a to Petr, Jana a Max. Ty naší obec registrovali a dostali jsme číslo 21.                                                                                                              

V pátek ráno se na Slovensko vypravila druhá skupina (Lenka, Pavlínka, Martin, Matěj) ta, ale naopak jela autem. Hned za nimi další motorkám a to Pavel s Monikou. Já jsem cestoval samozřejmě autem, tato cesta byla plná zábavy. Před hranicemi se Slovenskem jsem, navštívili restauraci, a kdo tam nebyl no přeci Lhoťané z Vranovy Lhoty. Po vydatném obědě nás čekala ještě dlouhá cesta. Při cestě nás zastihl déšť. Za velikými kopci na nás čekala Veľká Lehota. Tam nás uvítal velký transparent. Po pomalém projetí a prohlednutí obce jsme dojeli na promočenou louku do stanového městečka. Hned za chvíli po našem příjezdu přestalo pršet a začali jsme tím pádem stavět stany. Pak následovala procházka na obecní úřad pro vstupenky, letošní pásky měli barvu fialovou. Po příchodu z obecního úřadu následoval pozdravení s kamarády z ostatních Lhot i Lehot. Panovala zde příjemná atmosféra, tu v amfiteátru zpestřovala skupina Funny Fellows a skupina The PATENT. V pozdních večerních hodinách probíhala diskotéka, někteří zase posedávali u hospůdky a zpívali lidové písně s Hroznovou Lhotou… Zábava pokračovala až do brzkých ranních hodin.

 V sobotu ráno jsme se zúčastnili sportovního dopoledne, kde Pavlínka Přívratská získala první místo v pití piva na ex. Naopak Petr a Jana se zúčastnili zasedání zástupců Lhot a Lehot. Po obědě následoval krátký průvod do amfiteátru, kde se každá Lhota představila… Na letošní sraz dorazilo 34 Lhot z České republiky a ze Slovenska přijelo pouze 8 Lehot. Po průvodu následoval odpočinek a nasbírání nových sil. Mezi tím začalo pršet a tím pádem se zpozdil program, ale to nikomu nevadil, všichni se nemohli dočkat večerního koncertu ABBY WORLD REVIVAL. Po sedmé hodině vypukla velká show plná známých hitů od švédské skupiny ABBA v podání pražského revailové skupiny. Všichni tančili a zpívali, atmosféra byla úžasná, amfiteátr úplně ožil. Každý byl skvěle naladěný a zábava pokračovala dále se skupinami Karpina a Hrdza. Pivo a alkohol tekly proudem a všichni si užívali posledního společného večera.                                                                         

V neděli ráno nás čekalo balení a loučení. Vzpomínky v naších srdcích zůstanou na pořád a všichni s nimi míříme do svých rodných Lhot a Lehot.                                                  

Na letošní sraz nás dorazilo pouze 9, ale i přesto si myslím, že jsme si tento sraz náramně užili. Proběhla zde i myšlenka, že by se sraz Lhot a Lehot mohl někdy konat u nás v Suché Lhotě. Kdo ví, třeba někdy se všichni sjedou k nám. No ale příští rok se všichni těšíme na viděnou v Kostelní Lhotě v okrese Nymburk nedaleko lázeňského města Poděbrad.

                                                                                                                               Matěj Doležal 

                                             

53_dscf4302.jpg
Aktuálně z obce

5. června 2019

Pozvánka on našich hasičů: Přijďte se podívat na historickou jízdu hasičských...

6. května 2019

Divadelní předstvení již 19. května 2019 od 17 hod. v kulutním...

7. dubna 2019

RETRO...

5. dubna 2019

Jarní úklid...

2. dubna 2019

Úterý 2. dubna patřilo v Suché Lhotě ženám, které si přišly vyrobit originální...
Anketa
Má se obec Suchá Lhota přihlásit do soutěže Vesnice roku?
ano
ano
hlasů: 10
ne
ne
hlasů: 0
nevim
nevim
hlasů: 0
Počet hlasujících: 10
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti