Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 23.2.2019, svátek má Svatopluk.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 608 540178
 
Suchá Lhota 12
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
ST - 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Kostelní Lhota

34. sraz Lhot a Lehot

KOSTELNÍ LHOTA

3. 7. – 6. 7. 2014

 

Letošní sraz Lhot a Lehot se konal v obci Kostelní Lhota, která se nachází v Polabské nížině nedaleko lázeňského města Poděbrad ve Středočeském kraji. V součastné době v Kostelní Lhotě žije 830 obyvatel. První zmínka o obci pochází z roku 1354, když zde Hynek z Kunštátu nechal postavit kostel Nanebevzetí Panny Marie. Od této doby se obec nazývá Kostelní.                                                                                                                                    

Nyní se dostaneme k samotnému popisu našeho krátkého, ale pro nás dlouhého pobytu v Kostelní Lhotě. Jako první se již ve středu 2. července na sraz z naší obce dostavili již stálí účastnící srazu Petr s Janou. Letos si sebou vzali na pomoc nováčky a to Denisu s Petrem. Tato posádka nás registrovala, a tak nám zajistila číslo 13.  V tento den byl pro nedočkavé účastníky připraven menší večírek.

Ve čtvrtek se na sraz dostavila další posádka a to Pavlínka a Martin s nimi se také dostavili naši kamarádi z Mokré a Rabštejnské Lhoty Zdenča s Pavlem. V tento den již byl pro účastníky připraven 2 hodinový koncert skupiny Argema.                                                      

Je tu pátek a na sraz dojíždí další sucholhoťáci! Hned ráno přijíždí Katka s Matějem, kteří na sraz dorazili autobusem. Během dne se také na sraz dopravili Lenka, Martina, Martin, Dušan, Stáňa, Patrik, Bára, Fanda, Milan, Monika a Pavel. V pátek nás čekal již velice perný program. Svítilo slunko, a proto jsme se vydali koupat do místního rybníku. Po koupání, jsme také navštívili výstavu na místním úřadě věnovanou historii srazů. Zde se skoro každý Lhoťák našel aspoň na jedné fotce. V odpoledních hodinách jsme navštívili také koncerty skupin Volantu, Tři sester Banditos a nebo také skupiny Polemic. Někteří z nás se také zašli podívat na divadelní představení Slavnosti sněženek, kde herci předli skvělé herecké a improvizační výkony.Všichni, ale čekali na večerní koncert skupiny Morčata na útěku. Koncert si užili všichni na maximum a asi taky proto zábava pokračovala i po něm až do brzkých ranních hodin.

                                                                                                                                                          V sobotu ráno po načerpání sil pro nás bylo připraveno sportovní dopoledne, kde jsme jako obvykle zabodovali. První místo v pití piva brčkem na ex nám zajistila Pavla Přívratská a hned druhé místo získala Monika Doležalová. O další první místo se postaral Matěj Doležal a to ve skládání puzzle. První místo také získala Stáňa Drahošová v běhu kolem kůlu, zde získal také třetí místo Matěj Doležal. Poslední naše umístění bylo v přetahování. Ženy vybojovali krásné druhé místo! Všem reprezentantům děkujeme a doufáme, že příští rok obhájí svoje umístění. Dopoledne se za námi přijel také podívat náš skoro Lhoťák Max. Po sportovním dopoledni byl odstartován sněm zástupců Lhot a Lehot, kde nás zastoupili Jana, Petr a Matěj. Zde se projednávalo další konání srazů, ale bohužel o pořádání srazu v roce 2016 nemá nikdo zájem. Na sněmu také padla myšlenka uspořádat myšlenka sraz uspořádat v Suché Lhotě, protože si všichni myslíme, že již tak dlouho tradici by bylo škoda zrušit. V odpoledních hodinách na nás jako obvykle čekal průvod. Na průvod jsme si letos připravili menší překvapení. Někteří si sebou přivezli kola a dokonce jsme sebou měli i tříkolku, na které bylo možno ochutnat preclíky či pivečko. Celý den panovalo úžasné počasí, a proto jsme se vydali na kolech na nedalekou hráz se smočit. Po koupání jsme navštívili také stánek Besipu, kde jste si mohli zkusit drobné testy s tématikou pro cyklisty, chodce i řidiče. Největším lákadlem zde, ale byl stimulátor autonehody. Ty nejodvážnější si nastoupili do vozu a krásně se s autem párkrát přetočili. Odpoledne se někteří z nás vydali na koncert skupiny Abba. Navečer byl pro účastníky srazu připraven koncert skupin Mňaga a Žďorp, u kterého nám začalo pršet, ale to nikomu nevadilo. Po krátce přeháňce následoval koncert skupiny Medvěd 009. Celý večerní program završil famózní koncert skupiny Queenie, která předvedla nesmrtelné hity skupiny Queen. O půlnoci vše vyvrcholilo ohňostrojem. Dále následovala taneční zábava skupiny Yetti ON. Jelikož to byla poslední noc, nikdo nespěchal spát, a proto Postřižinské pivo z tanku teklo proudem a i nějaká ta kapka alkoholu padla.                                                                    

Neděle byla jako vždy ve znamení odjezdu. Po sbalení všech věcí a rozloučení se, jsme ještě nemířili ke svým domovům, ale odjeli jsme na společný oběd do Hájenky, kde se natáčeli Slavnosti sněženek. Zde jsme zhodnotili celý sraz a uvažovali jsme o tom, zda bychom zvládli uspořádat, ten velký sraz i u nás. Po vydatném obědě jsme se s vzpomínkami a zážitky vraceli zpět domů.                                                                                                            

Na letošní sraz se dostavilo 20 zástupců ze Suché Lhoty. Barva letošních vstupenek byla žlutá a letos jsme také dostali visačky s programem na krk. Celkově na sraz dorazilo 71 Lhot a Lehot. Celkový počet návštěvníku je přes 3 800 lidí, což je opravdu vysoké číslo. Příští rok se sraz opět přesune na Slovensko a to do Lehoty, která leží nedaleko krajského města Nitra.

 

                       Na viděnou příští rok na již 35. Srazu Lhot a Lehot ve Lehotě u Nitry. 

 

                                                                                         Za Suchou Lhotu Matěj Doležal 

Aktuálně z obce

8. února 2019

V sobotu 9. února nás tým ze Suché Lhoty reprezentoval na 53. Hrách bez katastru v...

7. února 2019

Rozvojový plán obce Suchá Lhota...

6. února 2019

SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU PRO ROK...

27. prosince 2018

I přes sníh, déšť a závěje se v sobotu 5. ledna 2019 v naší obci konala tradiční...

13. prosince 2018

...
Anketa
Má se obec Suchá Lhota přihlásit do soutěže Vesnice roku?
ano
ano
hlasů: 7
ne
ne
hlasů: 0
nevim
nevim
hlasů: 0
Počet hlasujících: 7
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti