Obec Suchá Lhota

Přejít na obsah
E - Úřední deska Usnesení ZO Kalendář akcí Základní informace
Dnes je 15.6.2019, svátek má Vít.
Kontakt
Obec Suchá Lhota
tel.: 608 540178
 
Suchá Lhota 12
570 01 Litomyšl
 
IČ:00277436
suchalhota@lit.cz
 
Úřední hodiny
ST - 18ºº : 20ºº hod
 
E-podatelna
suchalhota.podatelna@lit.cz

 

Kostelní Lhota

34. sraz Lhot a Lehot

KOSTELNÍ LHOTA

3. 7. – 6. 7. 2014

 

Letošní sraz Lhot a Lehot se konal v obci Kostelní Lhota, která se nachází v Polabské nížině nedaleko lázeňského města Poděbrad ve Středočeském kraji. V součastné době v Kostelní Lhotě žije 830 obyvatel. První zmínka o obci pochází z roku 1354, když zde Hynek z Kunštátu nechal postavit kostel Nanebevzetí Panny Marie. Od této doby se obec nazývá Kostelní.                                                                                                                                    

Nyní se dostaneme k samotnému popisu našeho krátkého, ale pro nás dlouhého pobytu v Kostelní Lhotě. Jako první se již ve středu 2. července na sraz z naší obce dostavili již stálí účastnící srazu Petr s Janou. Letos si sebou vzali na pomoc nováčky a to Denisu s Petrem. Tato posádka nás registrovala, a tak nám zajistila číslo 13.  V tento den byl pro nedočkavé účastníky připraven menší večírek.

Ve čtvrtek se na sraz dostavila další posádka a to Pavlínka a Martin s nimi se také dostavili naši kamarádi z Mokré a Rabštejnské Lhoty Zdenča s Pavlem. V tento den již byl pro účastníky připraven 2 hodinový koncert skupiny Argema.                                                      

Je tu pátek a na sraz dojíždí další sucholhoťáci! Hned ráno přijíždí Katka s Matějem, kteří na sraz dorazili autobusem. Během dne se také na sraz dopravili Lenka, Martina, Martin, Dušan, Stáňa, Patrik, Bára, Fanda, Milan, Monika a Pavel. V pátek nás čekal již velice perný program. Svítilo slunko, a proto jsme se vydali koupat do místního rybníku. Po koupání, jsme také navštívili výstavu na místním úřadě věnovanou historii srazů. Zde se skoro každý Lhoťák našel aspoň na jedné fotce. V odpoledních hodinách jsme navštívili také koncerty skupin Volantu, Tři sester Banditos a nebo také skupiny Polemic. Někteří z nás se také zašli podívat na divadelní představení Slavnosti sněženek, kde herci předli skvělé herecké a improvizační výkony.Všichni, ale čekali na večerní koncert skupiny Morčata na útěku. Koncert si užili všichni na maximum a asi taky proto zábava pokračovala i po něm až do brzkých ranních hodin.

                                                                                                                                                          V sobotu ráno po načerpání sil pro nás bylo připraveno sportovní dopoledne, kde jsme jako obvykle zabodovali. První místo v pití piva brčkem na ex nám zajistila Pavla Přívratská a hned druhé místo získala Monika Doležalová. O další první místo se postaral Matěj Doležal a to ve skládání puzzle. První místo také získala Stáňa Drahošová v běhu kolem kůlu, zde získal také třetí místo Matěj Doležal. Poslední naše umístění bylo v přetahování. Ženy vybojovali krásné druhé místo! Všem reprezentantům děkujeme a doufáme, že příští rok obhájí svoje umístění. Dopoledne se za námi přijel také podívat náš skoro Lhoťák Max. Po sportovním dopoledni byl odstartován sněm zástupců Lhot a Lehot, kde nás zastoupili Jana, Petr a Matěj. Zde se projednávalo další konání srazů, ale bohužel o pořádání srazu v roce 2016 nemá nikdo zájem. Na sněmu také padla myšlenka uspořádat myšlenka sraz uspořádat v Suché Lhotě, protože si všichni myslíme, že již tak dlouho tradici by bylo škoda zrušit. V odpoledních hodinách na nás jako obvykle čekal průvod. Na průvod jsme si letos připravili menší překvapení. Někteří si sebou přivezli kola a dokonce jsme sebou měli i tříkolku, na které bylo možno ochutnat preclíky či pivečko. Celý den panovalo úžasné počasí, a proto jsme se vydali na kolech na nedalekou hráz se smočit. Po koupání jsme navštívili také stánek Besipu, kde jste si mohli zkusit drobné testy s tématikou pro cyklisty, chodce i řidiče. Největším lákadlem zde, ale byl stimulátor autonehody. Ty nejodvážnější si nastoupili do vozu a krásně se s autem párkrát přetočili. Odpoledne se někteří z nás vydali na koncert skupiny Abba. Navečer byl pro účastníky srazu připraven koncert skupin Mňaga a Žďorp, u kterého nám začalo pršet, ale to nikomu nevadilo. Po krátce přeháňce následoval koncert skupiny Medvěd 009. Celý večerní program završil famózní koncert skupiny Queenie, která předvedla nesmrtelné hity skupiny Queen. O půlnoci vše vyvrcholilo ohňostrojem. Dále následovala taneční zábava skupiny Yetti ON. Jelikož to byla poslední noc, nikdo nespěchal spát, a proto Postřižinské pivo z tanku teklo proudem a i nějaká ta kapka alkoholu padla.                                                                    

Neděle byla jako vždy ve znamení odjezdu. Po sbalení všech věcí a rozloučení se, jsme ještě nemířili ke svým domovům, ale odjeli jsme na společný oběd do Hájenky, kde se natáčeli Slavnosti sněženek. Zde jsme zhodnotili celý sraz a uvažovali jsme o tom, zda bychom zvládli uspořádat, ten velký sraz i u nás. Po vydatném obědě jsme se s vzpomínkami a zážitky vraceli zpět domů.                                                                                                            

Na letošní sraz se dostavilo 20 zástupců ze Suché Lhoty. Barva letošních vstupenek byla žlutá a letos jsme také dostali visačky s programem na krk. Celkově na sraz dorazilo 71 Lhot a Lehot. Celkový počet návštěvníku je přes 3 800 lidí, což je opravdu vysoké číslo. Příští rok se sraz opět přesune na Slovensko a to do Lehoty, která leží nedaleko krajského města Nitra.

 

                       Na viděnou příští rok na již 35. Srazu Lhot a Lehot ve Lehotě u Nitry. 

 

                                                                                         Za Suchou Lhotu Matěj Doležal 

Aktuálně z obce

5. června 2019

Pozvánka on našich hasičů: Přijďte se podívat na historickou jízdu hasičských...

6. května 2019

Divadelní předstvení již 19. května 2019 od 17 hod. v kulutním...

7. dubna 2019

RETRO...

5. dubna 2019

Jarní úklid...

2. dubna 2019

Úterý 2. dubna patřilo v Suché Lhotě ženám, které si přišly vyrobit originální...
Anketa
Má se obec Suchá Lhota přihlásit do soutěže Vesnice roku?
ano
ano
hlasů: 10
ne
ne
hlasů: 0
nevim
nevim
hlasů: 0
Počet hlasujících: 10
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2013 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti