Aktuálně z obce

15. 9. 2021 - Sportovní den pomoci pro naši Klárku

Rádi bychom Vás pozvali dne 28.9. 2021 na charitativní sportovní den, který se uskuteční ve sportovním areálu Příluka. Celý výtěžek akce půjde na pomoc naší malé občance Klárce na kompenzační pomůcky a rehabilatace, které jsou v tuto chvíli pro ni velmi důležité a potřebné.  

   

Milí sucholhotečtí rodáci a rodačky, obyvatelé, přátelé a příznivci obce Suchá Lhota.

Obecní zastupitelstvo si Vás dovoluje srdečně pozvat na:

5. Setkání rodáků a přátel obce Suchá Lhota, které proběhne v sobotu 4. září 2021 od 10 hod.

Program bude i letos velmi pestrý. Těšit se můžete na odpolední a večerní zábavu s hudební skupinou MIX z Tábora. Dále se můžete těšit na folklorní soubor Vysočan z Hlinska, premiéru divadelní hry: „Tvrdé české palice“, kterou nastudoval obnovený divadelní soubor Suchá Lhota.

Věříme, že se rádi podíváte do své rodné obce, sejdete se s přáteli a zavzpomínáte, tak na chvíle, které jste v Suché Lhotě prožili. Těšíme se na Vaši účast.

7. 7. 2021 - Sraz Lhot a Lehot - tentokrát v Suché Lhotě

Naše obec o víkendu 2. - 4. 7. 2021 pořádala neoficiální Sraz Lhot a Lehot. Návštěvníci se mohli těšit na retro diskotéku, sprotovní dopoledne, ochutnávku regionálních piv a na tradiční program Lhota baví Lhotu. Do Suché Lhoty přijelo neuvěřitelných 26 Lhot z České republiky a 4 Lehoty ze Slovenska. Děkejeme za návštěvu! 

Více o srazu se dočtete na stránkách: 

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/nejlepsi-lhota-je-ta-nase-shoduji-se-ucastnici-srazu-lhot-a-lehot-20210705.html 

 

12. 6. 2021 - LHOTECKÝ BLEŠÁK 2021

11. 6. 2021 - Veřejné projednání územního plánu

15. 7. 2020 - Nové lavičky v obci

Co je u nás nového ? Máme v obci nové lavičky, které jsou umístěny u naší kapličky a autobusové zastávky. Můžete si tak vychutnat krásný výhled na naši obec z pohodlí nových laviček. Lavičky jsou mimo jiné speciálně upraveny pro pohodlné sezení našich seniorů. 

 

8. 7. 2020 - Neoficiální Sraz Lhot a Lehot 2020

Začátek července tradičně patří Srazu Lhot a Lehot. Letos se měl konat 40. ročník v Mnichově Lehotě, ale bohužel kvůli mimořádným opatření byla akce zrušena.

Někteří Lhoťáci a ani Sucholhoťáci se, ale nenechali odradit, a proto skalní příznivci srazu připravili neoficiální sraz, který se konal od 3. do 5. července v kempu v Týnci nad Labem.

Sraz byl trochu jiný, ale důležité bylo se sejít a zase se po roce se vidět. Celkově na sraz přijelo 24 Lhot a Lehot nejen z Čech, ale i ze Slovenska. Naši obec reprezentovalo celkem 21 občanů a kamarádů naší obce.

Děkujeme za reprezentaci a již teď se těšíme na oficiální 40. sraz Lhot a Lehot, který se bude konat v roce 2021 v Mnichově Lehotě na Slovensku.

20. 5. 2020 - LHOTECKÝ BLEŠÁK

20. 5. 2020 - Nové číslo obecního zpravodaje

 

Právě vyšlo nové číslo našeho Sucholhoteckého zpravodaje. Více naleznete na: 

http://suchalhota.cz/obec-sucha-lhota/obecni-zpravodaj/

 

20. 4. 2020 - K aktuální situaci - KORONAVIRUS

 

Další informace a užitčné dokazy naleznete na: www.pardubickykraj.cz/koronavirus 

 

  

 

 

22. 4. 2020 -

 

 

4. 1. 2020 - Tříkrálová sbírka 2020

Za zvuku koled z místního rozhlasu naši obec dne 4. 1. 2020 navštívili Tři králové. Již tradičně se připojujeme k Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Charita České republiky. 

Celkem se našim koledníkům podařilo vykoledovat:  6 372 KČ ! 

Tyto peníze pomůžou na rozšíření Centra sociálních služeb v Chotovicích - Dům sv. Josefa a na pokrytí nákladů vzniklých při odstraňování povodní, požárů apod.

Děkujeme koledníkům a hlavně občanům, kteří přispěli na Tříkrálovou sbírku - každá koruna pomáhá! 

 

19. 12. 2019 - PF 2020

5. 10. 2019 - Přátelské setkání se spoluobčany

Sobota 5. října byla věnována našim občanům! Zastupitelé obce připravili přátelské setkání pro spoluobčany. Na této akci jsme zhodnotili letošní rok a informovali jsme občany o připravovaných akcích. Nechybělo představení nových obecních symbolů, které si vybrali občani na loňské oslavě bílé stuhy. Během setkání bylo pro občany připraveno dobré jídlo a pití.. Bylo nám velmi dobře a jsme rádi, že jsme se setkali v hojném počtu.

Děkujeme Vám za účast Lhoťaci!

Zastupitelstvo obce Suchá Lhota

 

 

8. 8. 2019 - Přednáška v obci

Přijměte pozvání OBECNÍ KNIHOVNY SUCHÁ LHOTA