Aktuálně z obce

3. 6. 2023 - Lhotecký blešák 3. 6. 2023

Srdečně Vás zveme na další ročník našeho tradičního blěšaku... 

 

13. 5. 2023 - Májová zábava

Sobotní Májová zábava aneb májová veselice je za námi! Skupina Song opět roztančila a rozezpívala celý sál... Děkujeme všem za účast a největší dík, ale patří naší Janče, která tuto skvělou akci připravila a zorganizovala..

 

1. 5. 2023 - První máj v Suché Lhotě

Již tradiční stavení máje proběhlo v pondělí 1. 5. 2023 na našem sucholhoteckém náměstíčku, kde jsme spoelčně postavili naší májku. 

29. 4. 2023 - Úprava okolí požární nádrže

Díky aktivitě našich dobrovolných hasičů se o prodlouženém víkendu 29.4. - 1. 5. 2023 podařilo rozvést kabely elektrického vedení k  brouzdališti a veřejnému osvětlení. Děkujeme všem občanům, že pomohli s touto úpravou a ve svém volném čase. 

30. 4. 2023 - Pálení čarodějnic

V Suché Lhotě to žilo v neděli 30. 4., kdy jsme se sešli na tradičním pálení čarodějnic..Tato akce byla tentokrát pod taktovkou našeho Martina, který si připravil krásný program pro naše děti, ale i pro dospělé na našem dětském hřišti. Následoval přesun pod obec, kde jsme společně zapálili oheň a opekli jsme si špekáčky. Děkujeme za připravu této tradiční akce a za hojnou účast.
 

25. 4. 2023 - Divadelní soubor v akci

Děkujema za reprezantaci obci našemu divadelnímu souboru, který odehrál již 19. reprízu hry Tvrdé české palice. Soubor tak zakončil zimní a lehce jarní sezonu předstaevní. Ochotnici si během sezony zahráli téměř po celém kraji (Bučina, Hrušová, Zderaz, Skořenice, Študlov, Biskupice, Příluka). Děkujeme všem obcím za pozvání a divákům za pokaždé krásnou atmosféru. 

8. 4. 2023 - Jarní tvoření v obci

Jarní tvoření s Petrem Bělohlávkem a splnění silvestrovské židličkované splněno.Je vidět, že v každém se skrývá něco neobjeveného. Všichni si vyrobili krásnou dekoraci.

Také 7. dubna jsme se sešli při sklence vína s floristou Matějem Doležalem. Koukat pod ruce našeho Matěje pro nás bylo inspirací a již víme jak na to ....Také jsme si poslechli krásné básničky našich nejmenších.
Krásnou kompozici máme v naši kapličce. 
 
 

1. 4. 2023 - Jarní úklid obce

 

Jarní úklid a akce Ukliďme Česko klaplo i přes nepříznivé předpovědi počasí... trochu si s námi hrálo, ale my jsme se nedali a po dešti jsme naložili lavičky a houpačky pro naše děti. Odpoledne jsme se již potřetí zapojili do akce Ukliďme Česko. Bylo nádherně, sluníčko svítilo a my jsme uklidili 8 km příkopu. Děkujeme občanům a občánkům za pomoc a moc fajn den.
 

31. 3. 2023 - Konference Dobrá praxe v obcích

O tom, že to u nás žije, vědí už i v Královéhradecký kraj! Děkujeme za pozvání od Královéhradeckého kraje na Konferenci Dobrá praxe v obcích v Náchodě, kde jsme mohli představit náší obec a její komunitní a spolkový život. Byla to pro nás premiéra a věříme, že se náš příspěvek líbil a třeba inspirujeme starostky a starosty ze sousedního kraje jak na kulturu v obci.  Z Královéhradeckého jsme si též dovezli spoustu nápadů, inspirace a také spoustu užitečných rad. Děkujeme, že jsme mohli být součástí konference.
 

11. 2. 2023 - Hry bez katastru 11. 2. 2023

Sobota 11. 2. byla v naší obci ve znamení 60. Her bez katastru. Jsme rádi, že jsme převzali pořadatelskou štafetu a mohli jsme hostit celkem 16 týmu z obcí a měst našeho kraje, ale také k nám zavítalo i družstvo z Prahy. Celý den se nesl v zábavném a sportovním duchu. První místo vybojovalo družstvo z Jarošova, druhé místo patřilo Mandlu a na třetím místě se umístil tým z Dolní Dobrouče. Naše družstvo vybojovalo dvanácté místo. Během celého dne se o spokojenost soutěžících staral organizační tým. Na přípravách a celkové organizaci se podílelo přes 30 občanů a přátel naší obce. Všem moc děkujeme za jejich čas a ochotu. Dále děkujeme partnerům akce a to Pardubický kraj, Sdružení místních samospráv České republiky a MAS Litomyšlsko ops, kteří nám věnovali drobné ceny pro soutěžící. Na závěr děkujeme všem za účast a návštěvu v naší malé obci a budeme se opět těšit na další setkání.
 
 
0

20. 12. 2022 - PF 2023

 

23. 11. 2022 - 13. Vánoční výstava a trhy v Suché Lhotě 11. 12. 2022

29. 10. 2022 - Oslava celostátního prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022 v soutěži Vesnice roku 2022

????Oslava celostátního prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022 v soutěži Vesnice roku ..❤️
????Sobota se v naší obci nesla ve slavnostním duchu. Naše zastupitelstvo si připravilo pro občany a naše podporovatele malou oslavu, kde byly představeny plány do dalších let. ???? ????Dále bylo poděkováno našim 12 měsíčkům, kteří v letošním roce připravili nové akce v našem kulturním kalendáři. ????
???? Na konci úvodu nám byl také slavnostně předán šek na 100 000 Kč, který nám předala krajská manažerka Kristýna Vodrážková ze Sdružení místních samospráv České republiky.  ????
???? Po oficiální části následoval již 4.ročník turnaje v pexesu, kde se utkalo celkem 50 účastníků všech generací. ????
???? Pro všechny účastníky bylo připraveno dobré jídlo od našich zastupitelů... ???????? Zábava pokračovala při dobré muzice a na závěr bylo i menší překvapení... ✨️
???? Všem děkujeme za nezapomenutelný den...❤️????
 

12. 10. 2022 - Celorepublikové prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022

Cena naděje pro živý venkov je naše! V sobotu 1.10. proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Vesnice roku 2022 v Kostelní Lhotě, která získala republikové prvenství. ????
Jsme rádi, že i naše vesnička má celorepublikové prvenství Ceny naděje pro živý venkov, kterou uděluje Sdružení místních samospráv. Poprvé v historii této ceny putuje zlato k nám do Pardubického krara...????
Cenu převzali zástupci naší obce z rukou 1.místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Věry Kovářové..
Děkujeme za pozvání do Kostelní Lhoty a již teď se těšíme na společnou oslavu s našimi občany..????????

6. 8. 2022 - Úspěch v soutěži Vesnice roku 2022

Zastupci naší obce se zúčastnili  6. srpna slavnostního vyhlášení Vesnice roku 2022 v Pardubickém kraji v Biskupicích. Biskupice se tak se stávají Vesnicí Pardubického kraje roku 2022 a postupují do celostatního kola. A jak dopadla naše vesnička?   
 
???? Naše obec získala Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obci...????
???? Dále Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za obnovu vodní nádrže...????
???? A také Diplom za písemné záznamy o historii a současnosti občanů obce..????
 
Je to neskutečné. Moc děkujeme všem občanům a kamarádům za veškere aktivity, které děláte pro naší vesničku ze srdce a hlavně s radostí. Bez Vás by to prostě nešlo! Děkujeme a již teď se těšíme na další ročník soutěže. 
 

27. 7. 2022 - Beach party u koupaliště

4. 5. 2022 -

12. 12. 2021 - PF 2022

Milí sucholhotečtí rodáci a rodačky, obyvatelé, přátelé a příznivci obce Suchá Lhota.

Obecní zastupitelstvo si Vás dovoluje srdečně pozvat na:

5. Setkání rodáků a přátel obce Suchá Lhota, které proběhne v sobotu 4. září 2021 od 10 hod.

Program bude i letos velmi pestrý. Těšit se můžete na odpolední a večerní zábavu s hudební skupinou MIX z Tábora. Dále se můžete těšit na folklorní soubor Vysočan z Hlinska, premiéru divadelní hry: „Tvrdé české palice“, kterou nastudoval obnovený divadelní soubor Suchá Lhota.

Věříme, že se rádi podíváte do své rodné obce, sejdete se s přáteli a zavzpomínáte, tak na chvíle, které jste v Suché Lhotě prožili. Těšíme se na Vaši účast.

7. 7. 2021 - Sraz Lhot a Lehot - tentokrát v Suché Lhotě

Naše obec o víkendu 2. - 4. 7. 2021 pořádala neoficiální Sraz Lhot a Lehot. Návštěvníci se mohli těšit na retro diskotéku, sprotovní dopoledne, ochutnávku regionálních piv a na tradiční program Lhota baví Lhotu. Do Suché Lhoty přijelo neuvěřitelných 26 Lhot z České republiky a 4 Lehoty ze Slovenska. Děkejeme za návštěvu! 

Více o srazu se dočtete na stránkách: 

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/nejlepsi-lhota-je-ta-nase-shoduji-se-ucastnici-srazu-lhot-a-lehot-20210705.html 

 

11. 6. 2021 - Veřejné projednání územního plánu

15. 7. 2020 - Nové lavičky v obci

Co je u nás nového ? Máme v obci nové lavičky, které jsou umístěny u naší kapličky a autobusové zastávky. Můžete si tak vychutnat krásný výhled na naši obec z pohodlí nových laviček. Lavičky jsou mimo jiné speciálně upraveny pro pohodlné sezení našich seniorů. 

 

8. 7. 2020 - Neoficiální Sraz Lhot a Lehot 2020

Začátek července tradičně patří Srazu Lhot a Lehot. Letos se měl konat 40. ročník v Mnichově Lehotě, ale bohužel kvůli mimořádným opatření byla akce zrušena.

Někteří Lhoťáci a ani Sucholhoťáci se, ale nenechali odradit, a proto skalní příznivci srazu připravili neoficiální sraz, který se konal od 3. do 5. července v kempu v Týnci nad Labem.

Sraz byl trochu jiný, ale důležité bylo se sejít a zase se po roce se vidět. Celkově na sraz přijelo 24 Lhot a Lehot nejen z Čech, ale i ze Slovenska. Naši obec reprezentovalo celkem 21 občanů a kamarádů naší obce.

Děkujeme za reprezentaci a již teď se těšíme na oficiální 40. sraz Lhot a Lehot, který se bude konat v roce 2021 v Mnichově Lehotě na Slovensku.

5. 10. 2019 - Přátelské setkání se spoluobčany

Sobota 5. října byla věnována našim občanům! Zastupitelé obce připravili přátelské setkání pro spoluobčany. Na této akci jsme zhodnotili letošní rok a informovali jsme občany o připravovaných akcích. Nechybělo představení nových obecních symbolů, které si vybrali občani na loňské oslavě bílé stuhy. Během setkání bylo pro občany připraveno dobré jídlo a pití.. Bylo nám velmi dobře a jsme rádi, že jsme se setkali v hojném počtu.

Děkujeme Vám za účast Lhoťaci!

Zastupitelstvo obce Suchá Lhota